Niğde’miz İçin Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz ERGUN Ülkemizin ve Niğde’nin siyasi geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Tarih: 28.04.2023 16:54
Niğde’miz İçin Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz
Hamle Gazetesini Google News te Takip Et

AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz ERGUN Ülkemizin ve Niğde’nin siyasi geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
Akparti; köklerimizden aldığı güçle mazinin yüce değerlerini âtinin aydınlık ufuklarına nakşetmiş Türkiye Yüzyılı’nın mimarı olan büyük bir halk hareketidir.
Asrın felaketi olarak nitelendirilebilecek büyüklükte bir felaketle karşı karşıya geldiğimiz bu günlerde Aziz ve Yüce Milletimizle birlikte acı günlerden geçiyoruz. Hatta bu topraklardaki son bin yılın en ağır doğal afetini yaşadık. Unutmamak gerekir ki, çok yakın geçmişte yaşadığımız küresel kovid salgını, insanlığın şimdiye değin asla tecrübe etmediği büyük bir felaketti. Küresel salgın, iklim krizi etkileri, kuraklık, orman yangınları, seller ve en son yaşadığımız 11 ili vuran Kahramanmaraş merkezli deprem, arka arkaya geçirdiğimiz imtihanlar olarak, toplumumuzu derinden etkilemiştir. Sağlık alanında yaptığımız büyük ve güçlü yatırımlarımız sayesinde küresel kovit salgının en hafif şekilde atlattık çok şükür. Bu Afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa, geride kalanlara başsağlığı diliyorum.

 

 

Bizim siyasi önceliğimiz insandır. Bizim bakış açımızda tüm toplumsal süreçler ve kurumlar; devlet, sivil toplum, ekonomi ve siyaset; hepsi insan içindir. İnsan; ırkı, rengi, cinsiyeti, dili, dini, mezhebi, düşüncesi, sosyal konumu, ekonomik durumu ne olursa olsun “eşref-i mahlûkat”tır. Bu düşünce bizi adil bir dünya için reddedilemez ve aşılamaz bir denge unsuru haline getirmiştir. Böyle bir dönemde, yeni bir dünya kurulurken, Türkiye’nin tüm dengeleri bilen, sözü dinlenen, kararı merak edilen ve ona göre konum alınan karizmatik, hedefleri doğrultusunda dirayetli ve güçlü bir liderliğe ve iktidara ihtiyacı vardır.Bu meyanda; Ak Parti olarak bir taraftan küresel ve bölgesel meydan okumalara karşı emsalsiz başarılar ortaya koyarken, beri taraftan içinden geçtiğimiz zor zamanları AK Parti’nin kurumsal aklı, tecrübesi ve yüksek liderliği ile aşacağımıza inanıyoruz.

“Yol Medeniyettir” Gönülden  gönüle kurulan yollar daha sonra ete kemiğe bürünüp şehirleri, ülkeleri birbirine bağlayan otoyollara dönüşmüştür. 275 kilometre ana gövde, 55 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 kilometre uzunluğunda olan Ankara-Niğde Otoyolunu hizmete alarak ulaşım imkânlarını kolaylaştırdık. Niğde’mizi uluslararası ulaşımın merkezi haline getirdik. Bu durum Niğde’yi yatırımda cazibe merkezi haline dönüştürdü. Mersin ve İskenderun Limanlarına kadar devam eden Otoban, sanayicimizin Niğde’mize olan teveccühünü artırdı.
 

Niğde Organize Sanayi bölgemiz yatırım için talepte bulunan şirketlere alt yapısı bitmiş sanayi bölgelerini hazırlamış arazisini toplamda 705 hektara çıkartmış ve yatırımcıların hizmetine sunmuştur. Niğde organize sanayi bölgesi 94 sanayi tesisi toplam 4.160 çalışanı ile faaliyetini sürdürmektedir. Ayrıca da 8 adet tesis inşaat aşamasında, 36 adet tesis proje aşamasındadır. Bugün itibariyle çalışan sayısı 4.160 kişi, okullar, ticari alanlar ve teknik altyapı alanları ile birlikte OSB altyapı kullanıcısı yaklaşık 6.560 kişidir. Bor Organize Sanayi bölgemize doğalgaz yatırımını 500 m3/h kapasiteden yaptığım yoğun görüşmelerim sonucunda 20000 m3/h kapasiteye çıkardık. Şuan itibariyle 115 işletmemiz doğalgaz yatırımından faydalanmaktadır. 715 hektar alana kurulu sanayi bölgemizde 99 tanesi üretimde olmak üzere 200 adet sanayi tesisimiz bulunmaktadır. Bor organize sanayimizde bugün itibariyle 1500 kişi çalışmaktadır. Tam kapasite kullanıma geçtiğinde yaklaşık 5000 kişi daha istihdam edilecektir.

 Kayseri yolu üzerinde 5000 dönüm arazide kurulması planlanan 3. Sanayi Bölgemiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından onaylanarak alt yapı çalışmalarına başlanmıştır. Bunların yanında Bor ilçemize kazandırdığımız 50.000 büyük baş hayvan kapasiteli içerisinde kesimhane, yem fabrikası, entegre et tesisi, 10 MW kapasiteli biyogaz tesisinin bulunduğu Bor Hayvancılık Organize Sanayi Bölgemiz 1200 kişiye iş imkanı sunacaktır. Tıp Fakültemizin açılmasıyla birlikte Niğde Devlet Hastanemizi, Eğitim Araştırma hastanesine dönüştürerek Niğde’mize yakışır bir hastane yaptık. Hemen yanına 400 yataklı ek hizmet binasının yapımını tamamladık. Çok yakın zamanda ek hizmet binamızı Niğde’mizin hizmetine sunacağız. Bu sayede hastanelerimizin yatak kapasitesi 1000’e çıkmış olacak.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemize Diş Hekimliği Fakültesinin kurulmasının ardından Efendibey mahallemizdeki kentsel dönüşüm alanı içerisine 15 bin metre kare yaklaşık 50 milyon lira maliyetli Çene Cerrahisi operasyonlarının yapılabileceği İleri Ağız ve Diş Tedavisinin uygulanacağı 60 ünitelik modern Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizin projesi tamamlanmış ihalesi aşamasına geçilmiştir. Bor ilçemizde mevcutta bulunan Fizik Tedavi hastanemizin yenilenmesi ve kapasitesinin arttırılması için yaptığımız girişimler sonuç vermiş. Yeri belirlenen yeni hastanemizin en kısa zamanda proje ihalesi gerçekleşecek ve 250 yataklı modern bir hastaneye kavuşacağız. Toplamda 250 yataklı olan, 5 Bin 630 metrekare kapalı alanı olan Bor Öğretmenevimiz Niğde’mizin ve ilçemizin önemli bir eksiğini gidermiş oldu.

 

 

Daha birçok alanda yaptığımız yatırımlar ile Niğde’mizin ekonomisinden tutunda kültür Sanat, spor, eğitim ve tarım gibi halkımıza yaşanabilir bir şehir sunmak için gece gündüz çalıştık diyen Yavuz Ergun, Patatesin sökülmesinden sonra depolara koyulan ürünlerin sağlıklı olmayan şartlarda depolanmasının önüne geçmek ve patatesin raf ömrünü uzatmak için Niğde’mize 100 000 bin ton patates alabilecek şekilde oyma depoların yapılmasına başladık 11 adet oyma depomuz bitti ve çiftçilerimizin hizmetine sunduk. 10 adet depo içinse çalışmalar devam ediyor. Mevcut depolarımız öyle büyük ki içerisinde paketleme ve ürünlerin boşaltılması ve yüklenmesinin yapılabilmesi için tırlarla girilebiliyor. Keten Çimen kayak merkezini açtık insanımız çocuklarıyla birlikte hem yemek yiyebileceği hem de spor yapacakları nezih bir mekanı şehrimize kazandırmış olduk. Yıllardır çözülemeyen Niğde Kalemize çok güzel bir proje yaparak Niğde Belediyemiz ve Toki aracılığıyla Niğde’mizi cazibe merkezi haline getirip Şehrimizin kültürel değerlerine sahip çıkmanın yanında esnaflarımızın da ticaretlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. 

Olimpik yüzme havuzumuz, Kapalı spor salonumuz, üst geçitlerimiz, Kamu kurum ve kuruluşlarımızın hizmet binaları Valilik, Aile Sosyal Hizmetler, Emniyet Müdürlüğü gibi, birçok alanda Ak Partinin Hizmetlerini sayan Yavuz ERGUN, Niğde’ye kazandırdıkları hizmetlerin içerisinde uzun yıllar çözülememiş birçok konunun olduğuna vurgu yaptı. Özellikle Akkaya Barajına yaptıkları yatırımla 100 yıllık sorunun kökünden çözüldüğünü söyleyen ERGUN,  İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile yaşanabilir bir çevre oluşturduk. Göçmen kuşlardan tutunda birçok canlı türüne ev sahipliği yapan doğal güzelliğiyle herkesi etkileyecek yaşam alanları oluşturduk. Çözülemez denilen ne varsa çözmek için Başta Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ortaya irade koyduk. Hizmet etmek için yola çıkınca Allah’ta işimizi kolaylaştırdı. Biz Aziz milletimizden aldığımız yetki ve milletimizin ferasetiyle oluşan ortak akıl sayesinde Türkiye Yüzyılına Ülkemizi ve Niğde’mizi hazırladık 14 Mayısta hep birlikte Büyük Türkiye’nin Şahlanışını perçinleyeceğiz. Biz Akparti olarak en yüksek oyu alacağız. Cumhurbaşkanımızın birinci turda seçileceğinden hiçbir şüphemiz yok. Terörün ve sevicilerinin kendisini bırakın, gölgesinin dahi düştüğü hiçbir yapı ya da organizasyona Niğde’den, bu toprağın çocuğundan destek çıkmayacağını hepimiz göreceğiz. 

Aziz Milletimizin bu vesileyle Ramazan Bayramını tekrar kutlayan Yavuz Ergun, Ramazan Bayramı’nın birleştirici gücü millet olarak yaralarımızı sarmamıza vesile olsun Bayramımız mübarek olsun.  İnşallah Milli Bayramımızı da 14 Mayıs akşamında kutlayacağız diyerek sözlerine son verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Evinin balkonunda silahlı saldırıya uğradı

Akaryakıt zamları ertelendi

Kayırlı Köyü’nde lağım suları dışarı aktı! Vatandaş isyan etti

Niğde OSB'ye Yatırım Yapan Migiboy Firması, Ünlü Fransız Markasını satın aldı

Patates üreticilerine "mildiyö" uyarısı

Niğde'de bayram tatilinde 47 trafik kazası oldu! 12 bin 800 araç denetlendi

Bayram tatilinin ilk 5 gününde acı bilanço: Trafik kazalarında 36 kişi öldü, 6 bin 550 kişi yaralandı

Niğde'de doğaseverlerin yeni gözdesi 'Uzandı Vadisi'

NİĞDE'DE BUGÜN VEFAT EDENLER (20 HAZİRAN 2024 PERŞEMBE)

Güllüce’de gelenek devam ediyor

Yer altında servet bekliyor! Yaklaşık 300 milyar dolar değerinde

AK Parti'den sokak hayvanları düzenlemesi açıklaması: Uyutulma olmak zorunda

Kutsal topraklarda sıcak hava etkisi: 550 hacı adayı hayatını kaybetti

Emekli ve memurların Temmuz zammına sayılı günler kaldı: Maaşlara yüzde kaç zam yapılacak?

AK Parti'de 3 ayaklı yeni iletişim modeli

Empati avcılarına dikkat! Çocukları bu yöntem ile kandırıyorlar

Haziran sonunda yeni sıcak hava dalgası geliyor

Gençler Türkiye’de yaşamak istemiyor

Milyonlarca dar gelirliye kötü haber! Emekli maaşı kiraya bile yetmeyecek

Bir ilde daha görüldü: Kene can aldı

Evinin balkonunda silahlı saldırıya uğradı

Akaryakıt zamları ertelendi

Kayırlı Köyü’nde lağım suları dışarı aktı! Vatandaş isyan etti

Niğde OSB'ye Yatırım Yapan Migiboy Firması, Ünlü Fransız Markasını satın aldı

Patates üreticilerine "mildiyö" uyarısı

Niğde'de bayram tatilinde 47 trafik kazası oldu! 12 bin 800 araç denetlendi

Bayram tatilinin ilk 5 gününde acı bilanço: Trafik kazalarında 36 kişi öldü, 6 bin 550 kişi yaralandı

Niğde'de doğaseverlerin yeni gözdesi 'Uzandı Vadisi'

NİĞDE'DE BUGÜN VEFAT EDENLER (20 HAZİRAN 2024 PERŞEMBE)

Güllüce’de gelenek devam ediyor

Yer altında servet bekliyor! Yaklaşık 300 milyar dolar değerinde

AK Parti'den sokak hayvanları düzenlemesi açıklaması: Uyutulma olmak zorunda

Kutsal topraklarda sıcak hava etkisi: 550 hacı adayı hayatını kaybetti

Emekli ve memurların Temmuz zammına sayılı günler kaldı: Maaşlara yüzde kaç zam yapılacak?

AK Parti'de 3 ayaklı yeni iletişim modeli

Empati avcılarına dikkat! Çocukları bu yöntem ile kandırıyorlar

Haziran sonunda yeni sıcak hava dalgası geliyor

Gençler Türkiye’de yaşamak istemiyor

Milyonlarca dar gelirliye kötü haber! Emekli maaşı kiraya bile yetmeyecek

Bir ilde daha görüldü: Kene can aldı

Gürer: “Bakan Yumaklı çiftçi için umut vermedi”

Niğde’de Sümer Holdinge ait 5 taşınmaz özelleştirilecek

9 yaşındaki çocuk, elindeki tüfeğin ateş alması sonucu öldü

Baraja giren çocuk hayatını kaybetti

Otomobil domuza çarptı 4 yaralı

Traktör dereye devrildi: 1ölü

Üvey baba, oğlu ile kavga eden çocuğu bıçaklayarak öldürdü

ATV gezintisi ölümle sonuçlandı

Sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Niğde’de kuduz vakası! O beldede karantina kararı

Yükleniyor

  • Perşembe 32.9 ° / 13.8 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cuma 30.1 ° / 13.9 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Cumartesi 30.3 ° / 12.9 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Süper Lig LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16